Provádíme profesionální čištění a impregnaci veškerých typů ručně vázaných i strojových koberců, kelimů a gobelínů, a dále pak textilních částí nábytku. Restaurátoři Vám odborně opraví poškozený koberec nebo tapiserii.

Ceny čištění jsou individální, záleží na rozsahu znečištění koberce. Obecně se ale cena hloubkového mokrého praní a šampónování s následnou lanolinovou impregnací pohybuje v relaci 360,- Kč / m2 - čištění vlasu koberce a 600,- Kč / m2 - oboustranné čištění ( uvedené ceny jsou vč. DPH - jsme plátci ).

Je rozšířen mylný názor, že koberce se nehodí do prostor, ve kterých se pohybují alergici, neboť prach a roztoči, kteří v nich žijí, alergikům příliš neprospívají. Pravdou je, že prach, který usedá do koberce, je jeho jemnými vlákny přidržen, a tudíž nedochází k jeho víření při chůzi, jako například u tvrdých podlahovin. Tím se nedostává do dýchacího ústrojí člověka. Pokud nemůžeme několikrát denně podlahu setřít, je lepší pořídit si koberec, který na sebe prach váže.

Aby kobercový průmysl vyvrátil fobii okolo alergií, spojených s užíváním koberců, dokonce finančně podporuje průzkum „lepší vzduch a zdravé prostředí“. Dva německé výzkumné ústavy zpracovaly studii prašnosti ve vnitřním prostředí – porovnávaly prostory s celoplošnými koberci s prostory s pevnými podlahami – ukázalo se, že v místnostech s koberci je o 50 % menší koncentrace jemných prachových částic než v místnostech s pevnou podlahou. Navíc výzkum prokázal, že v koberci roztoč primárně nežije, není tam pro něj vhodné prostředí. Dostane se tam až z postelí a pohovek.

Pokud se dozvíte, že jste alergičtí na prach, neznamená to, že se musíte okamžitě zbavit všech koberců. O kobercích se často hovoří v souvislosti s alergiemi jako o zásobárně prachu a roztočů, a tak se jich některé domácnosti raději zbavují. Prevencí proti alergiím je však zejména a hlavně čistota. Je nutné trochu upravit životní styl, pravidelně větrat, změnit způsob vytápění. Na jedné straně je v pořádku, že dokonale těsnicí okna a dveře přinášejí tolik potřebnou úsporu energie. Na druhé straně nepřetržité vytápění ústředním topením bez pozitivního odtahu vzduchu probíhajícího komínem kamen a nedostatečné větrání místností podporuje růst roztočů, plísní a bakterií.
Praní koberců po uvázání ( Indie )

Palacka_cisteni_koberce_v_Indii